In het begin van Versailles slechts een klein jachthuis, maar het werd door de zonnekoning Louis de 14e veranderd in een prachtig paleis. Destijds werden de koningen verheerlijkt. Zo bevond de slaapkamer van de koning zich bijvoorbeeld in het midden van het paleis en het bed midden in de slaapkamer. Alle ogen moesten op hem gericht zijn en iedereen moest voor hem buigen. In dit paleis is ieder detail groot!
Als u de marmeren trap oploopt, leidt de ene richting naar de vertrekken van de koning, de andere naar de vertrekken van de koningin. En dit zijn slechts een paar van de plekken die u bezoekt. U ziet ook de koningskamers met hun elegante inrichting en de prachtige spiegelzaal, die ooit een ontvangstzaal was voor de gasten van het paleis, met uitzicht op immense tuinen.
Versailles is gevuld met gouden en marmeren details, waardoor het een betoverende plek is om te bezoeken. Maar het paleis heeft ook een grote geschiedenis van Frankrijk gezien. Er zijn bijvoorbeeld twee poorten buiten het paleis. De tweede poort is tijdens revolutie verwoest en is eigenlijk de echte toegang tot het paleis.
Het kan moeilijk zijn om aan het paleis van Versailles te denken zonder te denken aan Louis de 16e en Marie-Antoinette. Tijdens uw bezoek komt u in een kamer waar u de deur in de muur ziet, waardoor Marie-Antoinette is gevlucht. Via de audioguide leert u ook meer over deze vrouw, de revolutie, en over het debat over de zin 'Als ze geen brood hebben, dan eten ze toch cake'. Was dit echt iets wat de koning zei, of was het slechts een gerucht?